هدایای سازمانی و کارکردهای آن

هدایای سازمانی و کارکردهای آن

بدون شک یکی از مهم ترین دغدغه ها در سطح مدیریت ارشد هر سازمان و شرکتی برقراری ارتباطی سازنده و پایدار با ذینفعان مختلف آن سازمان یا شرکت است. مهم ترین این ذینفعان عبارتند از مشتریان، شرکای تجاری، تامین‌کنندگان و کارمندان که ارتباط قوی با هر یک از این گروه‌ها نقشی انکار ناپذیر در موفقیت و پیشبرد اهداف سازمان خواهد داشت.

در ادامه به بررسی نقش هدایای سازمانی در دستیابی به نتیجه مطلوب در ارتباط با هر یک از ذینفعان خواهیم پرداخت.

هدایای سازمانی و وفادارسازی مشتریان

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با ارتباط مستقیم هدایای سازمانی و وفادارسازی مشتریان کمی گفتگو کنیم، با ماه همراه باشید؛ امروزه شاهد رقابتی شدن بیش از پیش بازارهای مختلف هستیم و فراگیر شدن اینترنت و شبکه های اجتماعی باعث شده اند تا مشتریان ما بتوانند به راحتی نسبت به محصولات و خدمات رقبای ما آگاهی یابند، از طرفی تحقیقات مختلف نشان داده اند که هزینه ی دستیابی به یک مشتری جدید به مراتب بیش از هزینه نگهداشت مشتریان موجود می باشد، ناگفته پیداست رقبای ما نیز همواره در تلاش خواهند بود مشوق هایی را برای جذب مشتریان ما به سوی خود در نظر بگیرند، در نتیجه برای موفقیت کسب و کار خود ناگزیر هستیم استراتژی نگهداشت و وفادارسازی مشتریان را بصورت جدی در برنامه بازاریابی خود بگنجانیم.

اعطای هدیه به مشتریان در مناسبت های مختلف و حتی بدون مناسبت خاص، یکی از بهترین راه ها برای افزایش وفاداری مشتریان نسبت به سازمان، کسب‌و‌کار و برند شما خواهد بود. این دست از هدایا هوشمندانه ترین نوع تبلیغ می باشد چرا که علاوه بر نگهداشت خود مشتری، منجر به معرفی شما از سوی مشتری مذکور به سایر مشتری‌های بالقوه شما می‌شود و همانگونه که آگاهید تبلیغات دهان به دهان اثربخش ترین تبلیغ برای یک کسب‌و‌کار است.

تقویت ارتباط با شرکای تجاری

عموم کسب‌و‌کارها در فعالیت خود با نهادها و کسب‌و‌کارهایی دیگر همکاری دارند که نحوه این تعامل و همکاری در موفقیت نهایی انها بسیار تاثیرگذار است، هدیه دادن همواره یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای بهبود روابط چه در سطح شخصی و چه در سطح کاری بوده و خواهد بود.

تعامل سازنده با تامین‌کنندگان

دستیابی به تامین‌کنندگان خوب و ارتباط پایدار و اثربخش با تامین‌کنندگان دغدغه‌ای همیشگی است که در پاره‌ای از موارد نبود چنین ارتباطی می‌تواند به کابوس یک کسب‌و‌کار تبدیل شود. از طرفی وجود این ارتباط پایدار با تامین کنندگان خوب می‌تواند به خودی خود منجر به ایجاد مزیت رقابتی مهمی برای کسب‌و‌کار ها گردد.

ما در دوراگیفت عمیقا به اهمیت تامین‌کنندگان باور داریم و به سازمان‌ها و کسب‌و‌کارهای دیگر نیز پیشنهاد می‌نماییم برای بهبود ارتباط با زنجیره تامین خود اعطای هدیه را به عنوان یک عمل اثربخش در نظر داشته باشند.

هدایای سازمانی ارتقای سطح روحیه کارمندان

تقریبا محال است سازمان و کسب‌و‌کاری که کارمندان ناراضی و با روحیه پایین دارد بتواند مشتریان و سایر ذینفعان خود را راضی نگه دارند. متاسفانه بسیاری از مدیران به این موضوع توجه کافی ندارند و گمان می‌کنند کارمندان صرفاً با دریافت حقوق خود راضی و خوشحال خواهند بود. شما به عنوان یک مدیر راه‌های گوناگونی برای بهبود سطح روحیه کارمندان خود دارید و قطعاً یکی از این راه‌ها هدیه دادن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد

فهرست